17.06
2019

TV 10 OS finaalvõistluse mitmevõistlus

Samal ajal kui Urmas Põldre ja Kristian Otlot Ogres võistlesid, tegi vägitegusid Tartus teine väga andekas upsportlane Miia Ott TV 10 OS finaalvõistluse mitmevõistluses. Nimelt Miia oli normi ära täitnud Harjumaa finaaletapil Kuusalus väga palavates tingimustes 4122 punktiga (oli kolmas), norm oli 3850 p. Salamisi lootsime, et ehk tuleb Miia kuue parema hulka. Laupäeval Ogres olles jõudsid õhtul kohale super uudised Tartust: Miia oli kohe esimese algaga 60m jooksnud välja kõige aegade TV OS sarja parima elektriajavõtuga aja 8,31! Palliviskes tegi ka enda kohta korraliku 36.40 ja siis päeva lõpetuseks veel ühe supertulemuse ehk kaugust hüppas Miia uueks rekordiks 4.87. Võimas! Esimese päeva järel kõrgel 4. kohal.
Teisel päeval olid Miia jaoks natuke raskemad alad 60m tõkkejooks, kõrgushüpe ja 600m jooks, kuid esimese päev hoog jätkus ka nüüd. Tõkkejooksus tuli uus isiklik 10,41, kõrguses igati korralik 1.33 (isiklik 1.40) ja päevale sai väärikas punkt pandud isiklikuga 600m jooksus 2.00,53. Suureks üllatuseks tuli Miia vägeva punktisummaga 4539 p. kokkuvõttes neljandaks. Vägev! Võitis Saue Gümnaasiumi tüdruk Marta Ründva uue sarja rekordiga 5181p.