19.01
2020

Miia Ott tuli Eesti U14 viievõistluses pronksile!

Täna toimunud Eesti U14 vanuseklassi meistrivõistlustel mitmevõistluses saavutas Rae spordikoolis õppiv UP Sporti esindav Miia Ott oma sportlaskarjääri esimesel 5-võistluses väga hinnatava III koha.

Miia alustas päeva kohe võimsa isikliku rekordiga 60m tõkkejooksus ajaga 9,59, mis oli päeva teine aeg. Selline võistluse algus andis igatahes Miiale n.ö. hoo sisse ja ka järgmsel alal kõrgushüppes tuli 1.41 uus isklik (napilt tuli 1.44 maha). Kahe ala järgi oli ta neljas.

Kolmas ala oli kuul, kus Miia tegi oma ära, tõugates kolmandal katsel 10.48 (päeva kolmas tulemus), näidates sellega head võistlejanärvi, sest eelnevad olid kuskil 9m peale tulnud. Peale kolme ala oli endiselt Miia 4. kohal, mitte kaugel II-III kohast.

Neljas ala kaugushüpe õnnestus üllatusena kõige paremini liidritest ainult Miial, kes hüppas välja väga korraliku tulemuse 4.97, mis andis ka alavõidu ja ühtlasi tõusis hoobilt teiseks, enne viimast oma “lemmik“ ala 600m jooksu.

Viimase alaga tõusis tugeva jooksjana Marta Ründva siiski Miiast mööda, aga pronksmedal on ikkagi väga vinge saavutus 4276 punkiga.

Kokkuvõttes tuli võitjaks Katariina Verst 4577p (Tartu Ü.ASK) ja teiseks Marta Ründva (Saue KJK) 4431p.