28.01
2019

Eesti U16 ja U14 talvised sisekergejõustiku meistrivõistlused

Sel nädalavahetusel Lasnamäe Kergejõustikuhallis toimunud Eesti noorte U16 ja U14 vanuseklassi talvised sisekergejõustiku MV-d olid kõige aegade kõige osavõturohkemad, osalejaid lausa 600 erinevatest spordiklubidest. Minul oli võistlustules kaheksa noorsportlast ja seda kõige otsemas tähenduses, sest viis neist võistlesid esimest korda nii suurel võistlusel, kus kohal ikkagi Eesti oma alade parimad. Eks seda närveerimist ja pabistamist oli omajagu, aga kõik olid lõppkokku võttes väga tublid. Ja samas, kuskilt peab ju alustama. Nüüd ka tulemustest.
Suurima üllatuse valmistas Miia Ott TU14 vanuseklassi 60m jooksus, kus ta teise ajaga 8,40 A-finaali pääses ning finaalis veel suutis 2 sajandikku isiklikku rekordit parandada ja hõbemedali välja võidelda. Super!!! Lisaks hüppas Miia veel kaugust 3.97 ja see andis 21.koha. Siin varu veel kuhjaga!
Mimi Lauren Palutaja tegi kaasa samuti kauguses, tulemuseks 3.41 ja 30.koht ning 400m jooksus, kus ta saavutas 13. koha ajaga 1.17,88.
Sama vanade poiste kauguses saavutas Mikk Teder tulemuseks 3.78 ja 28.koha ning 60m jooksus Rainer Ahi ajaga 9,18 20. koha (isiklikust ainult 1 sajandik puudu).
Samuti üllatasid mind oma südikate jooksudega mõlemal päeval U14 vanuse tüdrukute 1000m ja 600m jooksudes Kristin Paas ja Annika Märtin. Laupäeval toimunud 1000m jooksus ootusi väga kõrgeks ei ajanud. Arvasin, et ehk 4min algusesse või pisut alla jaksavad joosta, aga oh üllatust - alahindasin piigasid: Kristin 3.40,88 ja 10. koht ning Annika 3.45,91ga 13. koht. Pühapäeval toimunud 600m jooksud tulid jällegi mõlemal piigal hästi välja, sest uued isiklikud on tõsiasi: Kristinil 2.00,32 ja 12.koht ning Annika 2.05,91ga 15.kohal. Mõlemad parandasid isiklikke 5 sekundi võrra!
“Vanad kalad” ehk eelnevate aastate kogemustega võistlejad Mattias Pavlov (ainuke U16 vanuseklassi võistleja) ja Markus Klais (U14) tegid kaasa vastavalt 400m ning 1500m ja 800m jooksus. Mattiasel kahjuks kolmapäeval toimunud harjukatel saadud kerge venitus kõige paremat sooritust 400m teha ei lasknud, tulemuseks 66,38 ja 15.koht ning kaugusest tuli sootuks loobuda. See eest Markusel kõik korras ja tulemused samuti igati korralikud: 1500m jooksis noormees välja uue isikliku 5.19,61 ja 5.koht (rekordi parandus 14sek.). Järgmisel päeval toimunud 800m jooksus tegi Markus jällegi kõva soorituse ajaga 2.33,87, mis andis seekord 6. koha. Ise oli Markus natuke kurb, et isiklikust jäi paar sekundit puudu, aga lohutasin, et esimese ringi taha see jäi, plaanitud 37,0 asemel tuli 33,95 ja lõpuring oli juba üks paras kannatamine. Aga eks nii need kogemused tulevad.
Oli jällegi üks vahva sportlik nädalavahetus Eesti noorte spordis, kus kindlasti tehti palju isiklikke rekordeid!