10.02
2019

Eesti talvised kergejõustiku MV-d U18, U20 ja U23

Nädalavahetusel toimusid Lasnamäe SH-s Eesti talvised kergejõustiku MV-d U18, U20 ja U23 vanuseklassidele.
Esimesel päeval e.laupäeval minul võistlustules 2 noorsportlast U18 vkl-I 2000m jooksus. Kristian Otlot (valitsev Eesti meister sel alal ajaga 5.59) ja Robin Soone (eelmise aasta 10-s ajaga 7.13). Ärevaks tegi olukorra natuke eeelneval nädalal ringi liikunud viirused ja Kristiani startimise otsustasime alles võistluspäeva hommikul.
Nüüd jooksust:
Jooksu stsenaarium oli nagu copy paste eelmisest aastast, kus Johan Tamm Tartust tegi korraliku tempot 1,6km-ni (1km-2.51ga) ja edasi oli juba Kristiani solo ning järjekordne meistritiitel tuli uue sise isiklikuga 5.46,86 (Johan Tamm ka kõva ajaga 5.50,19). Robinil seevastu jooks kujunes väga raskeks, kuna enesetunne polnud kõige parem ja esimses poole liiga kiire algus tegid oma töö (5sek. kiirem kui rekordi jooksus 3.10). Rõõmu tegi see, et Robin kannatas teise poole enam-vähe ära ja tulemuseks oli 9. koht ajaga 6.39,19. Olen uhke mõlema esimese päeva soorituste üle.
Teisel päeval oli võistlemas jällegi Kristian ja Robin 800m jooksus ning lisaks neile Sten-Hendrik Vokk 200m-s.Sten-Hendrik tegigi esimesena meie omadest oma jooksu ära ja seda enda kohta igati korraliku ajaga 26,13, ikkagi esimest korda eestikatel ja ka 200m jooksus.Pole paha!
Edasi tulid joonele 800m tugevamas jooksus Kristian ja Robin. Kristianil oli plaaniks 2min piiri alistamine, aga üksi tempot tehes jäi ikkagi natsa puudu-lõpuaeg tuli 2.01,51.( küllap eilne 2km ka tsipa jalgades).Teine-kolmas koht jagati aegadega 2.07,57 ja 2.07,58. Minu suureks rõõmuks ja natuke ka üllatusena tuli neljandaks Robin uue isikliku margiga 2.10,24.Super!
Oli jällegi üks vahva sportlik nädalavahetus Eesti spordimaastikul!