05.05
2019

Eesti Meistrivõistlused krossijooksus

Täna toimusid Järvakandis järjekordsed EMV-d murdmaajooksus. Peab ütlema, et väga mõnus koht krossijooksu võistluse läbi viimiseks, ilus keavadilm soosis samuti täna kohale tulnud sportlasi. Meid Jürist pärit UP Spordi klubi esindavaid sportlasi oli võistlustules kuus ja võib öelda, et läks väga hästi. Kamba peale saime ühe meistritiitli, 4., 6., 10., 23. ja 38. koha. Loomulikult olid kõige suuremad lootused Kristian Otloti õlul PU18 vanuseklassi 3km jooksus. Põhikonkurendid olid samuti kohal ja kerget jooksu loota polnud. Samas kindlasti andis usku ja enesekindlust Kristianile see, et valmistumine oli sujunud selleks võistluseks hästi. Juba jooksu kulg andis selleks kinnnitust, sest põhikonkurendiga Tartust Johan Tammega vaheldumisi tuli Kristianil juba suht varases staadiumis tempo tegemisega tegeleda. Viimase ringi alguses oli Kristian värskem ja nii ta pisi-tasa eest ära libises ja 0,5km enne lõppu enam kahtlust polnud, et järjekorras 13. meistritiitel on tõsiasi. Võiduaeg 9.22 pole samuti paha sellisel üles-alla rajal. Teine esindaja sel distantsil Robin Soone lõpetas ajaga 11.29 ja 23. kohal.
PU14 vanuseklassis tegid väga tubli võistluse Markus Klais ja Cristofer Köster, kes saavutasid 1km vastavalt 4. ja 6. koha (ajad 3.16 ja 3.18). Meie õnnetuseks olid mõlemad poisid esimeses ehk nõrgemas jooksus, milles nad kindlalt kaks parimat olid!
TU14 vanuseklassis kordas oma senise lühikes karjääri parimat kohta eestikatel Kristin Paas, kes saavutas 1km jooksus 10. koha ajaga 3.32.
Meie satsi ainuke universaalsportlane Mattias Pavlov võitles samuti vapralt tema kohta natuke liialt pikal 2km distantsil, saavutades 38. koha ajaga 8.01. (See vanuseklass oli kõige osavõtjate rohkem 41 osalejaga).
Oli jällegi üks vahva spordipühapäev Eesti spordis!