12.10
2020

Edukad murdmaa eestikad

Selle aasta viimased Eesti meistrimedalid jagati välja pühapäeval Järvakandis murdmaajooksus, suurepärastes ilmastiku tingimustes, tuuletu, päike, sooja 12-13.c. Upsportlasi oli teiste konkurentidaga mõõtu võtma tulnud 9 noorsportlast. Esimestena meilt läksid rajale U16 vanuseklassi noormehed Cristofer Köster ja Markus Klais (kokku oli 39 võistlejat) ja distantsiks 2km. Seekord kahe sõbra konkurentsis tegi kõvema jooksu Cristofer, saavutades kõvas konkurentsis väga tubli 9. koha ajaga 6.27 (võitjal 5.58) ja Markus andis endast samuti parima, kohaks 23. ajaga 6.57. Enamik eespool poisse aasta vanemad. Edasi jätkasid U14 tüdrukud 1km jooksuga, neid stardis lausa 50. Selles jooksus meilt kolm piigat, Kristin Paas, Annika Märtin ja Mimi Lauren Palutaja ja kõik tegid ka enda kohta väga korralikud sooritused. Kristin võitles tubli lõpuga välja pronksmedali ajaga 3.16, Annika saavutas 16.koha ajaga 3.38 ja Mimi 20 .koha, aeg 3.46. Vahva!
Peale tüdrukuid oli U14 poiste kord 1km ring läbida, meilt stardis Karl Mihkel Põldre ja Romet Ridalaan. Siin saime jälle rõõmustada, sest poisid enda kohta väga kõva sooritused. Romet krooniti kindlalt Eesti meisriks ajaga 2.59 ja Karl Mihkel tuli ajaga 3.29 20-ks (kokku oli 30 võistlejat) ja seda aasta vanemate poistega võisteldes. Pole paha!
Ralph Rupert Nigul alustas enda kohta hästi PU18 3km jooksu, aga teise ringi lõpus väänas ta väga halvasti hüppeliigest, mille tulemusena tuli jooks kahjuks sootuks katkestada.
Ja viimasena asus starti Rainer Kravets MU23 vanuseklassi 10km jooksus, kus startisid ka mehed. Päeva lõpuks ka temalt väga südikas jooks, mis andis kõrge 4. koha ajaga 36.04. Vahva oli see, et kogu tiim oli teda raja ääres häälekalt toetamas/ergutamas, samuti ka teisi jooksjaid (seda oli ka kuulda AK spordiuudiste klipis-klõpa-klõpa!)
Igatahes meil läks väga hästi, noored andsid endast maksimumi, oli vahva ja lõbus!
PS! Väga positiivne oli ka noorsportlaste rohke osavõtt võistlusest!
Kommenteeri meie Facebooki lehel