20.06
2023

Võistlesime Soomes Nurmijärvil YAG-il

Tulime just vahva väikese grupi noorsportlastega võistlemast Soomes Nurmijärvil. Tegu nimelt suurima noortevõistlusega Youth Athletic Games Soomes, osalejaid oli 2000. Meie klubi noored olid osalemas teist korda. Selle aasta märksõna oli väga palavad ilmad (eelmine aasta oli jahe ja vihmane). Nii suurel võistlusel tegi meie 8-liikmeline tiim kokku 15 isiklikku rekordit. Lisaks saavutasime 3 poodiumi kohta.
Eelmise aasta võistluse suurepärase koopiaga sai hakkama Aaron Sinimäe, kes saavutas uute isiklikega kaks teist kohta: 300m (38,42 ) ja 100m (12,05). Lisaks oli Aaron neljas 800m-s (2.13,47).
Tiimile kuldmedalid tõid T11 vanuseklassis kõrgushüppe paarisvõistluses Loore Maria Põldre, kes hüppas 1.31 ja oli individuaalvõistluses 7. kohal ja Aliise Antson tulemusega 1.20. Lisaks jäid mõlemad piigad kuulitõuke paarisvõistluses napilt neljandaks. Aliise ja Loore Maria jooksid ka 150m ning 60m distantsil uued korralikud isiklikud, vastavalt 22,53 ja 9,08 ning 22,75 ja 9,28.
T10 vanuseklassis tegi Elza Estere Salumets uued isiklikud 60m ja 150m jooksus vastavalt 9,64 ja 24,26.
T13 vanuseklassis jooksis uue isikliku 200m tugevas vastutuules -2,2m/s Marii Raudsepp ajaga 30,30 ja tegi väga tubli jooksu 1000m ajaga 3.27,20.
Head rahvusvahelise suurvõistluse võistlusnärvi näitasid Emma Kivi ja Joanna Riisalu 100m vastavalt 14,27 ja 14,31 kerges vastutuuules ning 300m jooksudes isiklike rekorditega vastavalt 47,56 ja 47,29.
Vahva lõpuni võitlejana paistis silma Karl Mihkel Põldre, kes P15 vanuseklassis jooksis uued isiklikud 100m-13,03 , 300m-40,15(9.koht) ja 800m jooksus 2.17,59 (6.koht).
Täname toetavaid lapsevanemaid ja oleme väga tänulikud ettevõttele Ventimo, kes toetas meie reisimist! Suur, suur aitäh!
Oli väärt võistlus uute rahvusvaheliste võistluste kogemuste hankimiseks Soomes!