25.06
2023

Edukad U18 eestikad!

Kaks päeva Rakveres Eesti U18 meistrivõistlustel kergejõustikus olid meie klubi pisikese 4-liikmelise tiimi jaoks vägagi edukad. Meie saagiks oli 2 kuld ja 1 hõbemedal, lisaks veel 4. , 5. , 6. , 8. , ja 9.koht. Kullad tõii tiimile Miia Ott 100m ajaga 11,91 (siin vastutuul -1,1 m/s), siis 200m kuld oli selle eest täielik maasikas, sest hea sõbranna Pärnu Altiusest Viola Hambidge pakkus niivõrd vägevat konkurentsi, et tuli Miial välja joosta uus võimas isiklik 24,45. Sellega sai täidetud Noorte Olümpia 200m norm (24,60) ka ära ja U20 EM normist jäi ainult 0,15s. puudu. Ka tuul soosis meid teisel päeval, oli õnneks +1,4 m/s tagant. Lisaks tegi Miia veel ühe isikliku, nimelt odaviskes 500g odaga finaalis 30.70 ja 8. koht. 400m jooksus saavutas Alex Sikk uue isiklikuga 51,41 nagu ka talvel teise koha ja jällegi Holger Himuškini järgi. Meie teine veerandmailer Rainer Ahi jäi kahjuks neljandaks isikliku lähedase ajaga 51,72 ja esinelik jäi lõpuks 0,42s sisse. Rainer aga suutis teisel päeval joosta küll lubadust tugevama tuulega +3,1 m/s 200m väga korraliku aja 23,00 ja saavutas 6.koha. Romet Kriks jooksis 1500m välja uue isikliku 4.35,49, mis andis 9.koha ja 3000m ajaga 10.30 ja 5.koht.
Lisaks võistlesid kohad Balti U18 mv-le Šiuliaisse välja Alex 400m ja Miia 100m, 200m-s. Vahva värk! Olime tublid!